8 видів голоду

11th Лютий , 2019

Чому ми їмо? Іноді це допомагає підняти настрій коли нам сумно чи ми знаходимося у стресі, інколи їжа стає нашою винагородою за якесь досягнення або ми просто запланували скуштувати щось смачне.
Цей пост буде про різновиди голоду, які ми відчуваємо.

Знаючи про різні види голоду, а також причини їх виникнення, ми зможемо контролювати та правильно задовольняти свої бажання.

Далі піде мова про 8 типів голоду, а саме:

1. Голод очей

Цей різновид голоду виникає, коли ми бачимо смачну їжу. Бажання що-небудь з’їсти може з’явитися, коли біля нас їдять інші люди, страви знаходяться на столі, прилавку, їх рекламують, ми бачимо цікаві рецепти чи фотографії кулінарних витворів. Крім цього, на нас можуть вплинути продуктові виставки, ресторани, вигляд делікатесів, продуктів на ринках та в супермаркетах. Також це може бути офіціант, що проходить повз нас з підносом, на якому зручно розташувалося гарне тістечко, і ми хочемо з’їсти цей смаколик тільки тому, що побачили його!

Те, що ми бачимо, дуже стимулює нас, тому приємна на вигляд їжа зацікавить нас набагато більше ніж страва з тих же інгредієнтів, але як-небудь покладена на тарілку.

Саме через це важливо насолоджуватися виглядом кулінарної композиції перед тим, як її з’їсти. Це задовольнить голод очей краще, ніж обід, який супроводжується переглядом телевізору чи паралельним користуванням Інтернетом.

2. Голод носу

Аромат свіжого хліба, смачної випічки або чудового торта…Запах свіжозвареної кави…

Інколи апетит може розгулятися тільки від запаху пирога з яблуками або смаженої картопельки з духмяними приправами. Ще мить та від гарної страви не залишається і крихти.

Споживаючи їжу слід концентруватися на її ароматі, насолоджуватися кожним шматочком і не квапитися. Також чудовою ідеєю буде прикрашання обідньої кімнати аромасвічками с нотами ванілі, какао чи кориці.

3. Голод вуха

Як не дивно, навіть звуки відкриття обгортки їжі можуть викликати неабиякий голод. Наприклад, знаходячись у кіно, почути як сусід їсть попкорн або чіпси.

Також апетит може розігратися від звуку відкриття пляшки чи баночки улюбленого напою, розповіді людей про гарні страви або ресторани с чудовою кухнею.

4. Голод рота

Голод рота – це бажання відчути смак їжі, особливості кожного її компонента. Також це можна назвати прагненням до «вечірки в роті». Такий голод найважче задовольнити, бо необхідні яскраві відчуття, різноманітність текстур і присмаку, що не завжди вдається. В таких випадках апетит нікуди не зникає, попри відчуття повноти в шлунку ми продовжуємо хотіти певний смак. Інколи нашим бажанням являється холодна, м’яка, терпка або хрустка їжа.

Слід завжди обирати корисний спосіб задоволення потреб свого організму. Хочеться чогось солодкого? Натуральні сухофрукти стануть чудовою заміною калорійному тістечку.
Захотілось поласувати сухариками? Зробіть вибір на користь горіхів чи чіпсів з морських водоростей.

5. Голод шлунку

Цей вид голоду є абсолютно природнім і фізіологічним та виражається у вигляді відчуттів у нашому шлунку. Як ви розумієте, що шлунок порожній? Занадто порожній? Недостатньо повний? Повний? Дуже переповнений? Як можна задовольнити цей тип голоду? Під час споживання їжі необхідно слідкувати за відчуттями та зупинятися, коли відчувається достатнє наповнення шлунку.

6. Голод розуму
Голод розуму базується на власних переконаннях щодо кращого раціону. Серед таких думок зустрічаються наприклад такі: «необхідно їсти багато білка», «не можна споживати хліб», «потрібно випивати не менше 2-х літрів води на день», «сир містить багато жиру і шкодить фігурі», «не можна пропускати сніданок», «яйця мають багатий білковий склад», «пшениця, цукор і клейковина – отрута для організму» та інші.

Якщо звернути увагу на ці переконання, можна помітити, що вони містять заборону чи обов’язок. Даний вид голоду дуже важкий в сенсі задоволення, бо розум має властивість змінювати думки та піддавати їх критиці, що стосується і їжі.

Найкращий і не завжди легкий варіант – підтримувати розум у спокійному стані під час обіду та не думати про жорсткі правила.

Коли продукт перестане бути табу, він стане не таким привабливим для вас, що позбавить від гострого бажання його негайно з’їсти.

7. Клітинний голод

Ця категорія непідконтрольна розуму, клітинний голод являється потребою безпосередньо організму.

Нерідко те, що ми сприймаємо як бажання спожити певний продукт, є відчуттям спраги. Крім того, іноді нам хочеться рису, овочів або фруктів або певного конкретного продукту (оселедесь, гранат і тд). Коли ви думаєте, що голодні, слід зупинитися та спитати свій організм чого він насправді бажає. Тверду чи рідку страву, крохмаль, білки, щось солоне, свіжі фрукти або зелені овочі?

8. Голод серця

Або – емоційний голод. Ми починаємо їсти коли нам самотньо чи сумно і хочеться заспокоїтися. В таких випадках їжа стає нашою нагородою.

Комфортні та смачні продукти асоціюються у нас з теплом та відчуттям зв’язку. Слід лише згадати які страви ви споживаєте, коли сумуєте? Вони відрізняються від їжі, яку хочеться, коли ви нудьгуєте чи гніваєтеся?
Жодний продукт не може повною мірою задовольнити голод серця. В цьому допоможе лише налагодження зв’язку з собою, а також з іншими людьми.

Наступний приклад допоможе побачити як все відбувається в реальній ситуації:
Хтось приніс на роботу кекси

Очі: Які ж вони гарні, напевно дуже смачні, мені необхідно поласувати хоч одним!

Ніс: Чудовий аромат говорить про неймовірний смак – відчувається запах ванілі та шоколаду!

Рот: Цей смаколик настільки м’який, а глазур, якою він вкритий – ніжно-кремова, це надто смачно

Розум: Так, треба заспокоїтись, це лише шкідливий цукор та вуглеводи, але ж сніданок складався з одних фруктів, так що ще трохи вуглеводів не зашкодить…Крім того, пізніше кекси вже можуть з’їсти, тому краще взяти собі один зараз, поки ще є, що брати.

Шлунок: Враховуючи тільки фрукти на сніданок, а також 2 кави, випиті щойно, моє самопочуття не найкраще і я сумніваюсь, що кекси це гарна ідея.

Клітини: Велика кількість цукру та жиру? Не дуже актуально зараз…краще б була чиста вода.

Серце: Сьогоднішнє засідання змушує мене сильно хвилюватися, тим паче мені потрібно доповідати щодо обговорюваного проекту і я дуже нервуюсь. Кекс зараз – те, що треба!

Тож коли наступний раз відчуєте голод, поставте собі питання…Хто саме голодний?
Який з цих видів голоду Ви відчуваєте найчастіше?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *