Активність та рух- запорука здоров’я!

22nd Вересень , 2016


Наші предки, якщо пригадати курс шкільної історії, були справді дуже активними, адже вони весь час займались добуванням їжі – полювання, збирання ягід, грибів, плодів, рибальство. У них не було часу та й можливості, щоб просто сидіти на камені і жалітись на життя. Вони повинні були постійно перебувати у русі, щоб не залишитись голодними.

З кожним десятиліттям, століттям та й тисячоліттям життя та світ кардинально змінювались. Новітні технології та різні відкриття роблять життя людини все комфортнішим, а це призводить до того, що ми перестаємо бути активними, доволі часто просто «пливемо за течією», багато годин протягом дня проводимо, сидячи перед комп’ютером чи телевізором. Як результат, погіршення самопочуття, зайва вага, біль у м’язах та кістках, проблеми із шлунково-кишковим трактом, запори, серцеві захворювання.

Я не закликаю вас перетворюватись на неандертальця і бігати щодня в пошуках здобичі, але хочу привернути вашу увагу до більшої активності, до руху, до здоров’я. Ви стверджуєте, що життя проходить повз і ви погрузли у рутині, змініть своє ставлення до всього, що відбувається, змініть себе. Замість ліфту користуйтесь сходами, треба подолати відстань у один квартал, пройдіть пішки, гуляйте на свіжому повітрі, потрібно у магазин – оберіть той, що на сусідній вулиці, а не у будинку поруч тощо. Ви помітите, що рух значно покращує якість вашого життя, ви почнете помічати красу навколишнього світу, його барви. Ви прокидатиметесь вранці у чудовому настрої, ви почуватимете себе молодшою, та й зрештою ваш зовнішній вигляд значно покращиться.

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 2 млн. людей щороку помирають через захворювання, причиною яких є малорухливий спосіб життя.

Активність – це чудова профілактика цілого ряду захворювань (діабет, порушення серцевої діяльності, артрит і навіть деякі види раку). Ви зміцните свої кістки та м’язи, краще працюватимуть ваші внутрішні органи, шкіра підтягнеться, а силует пострункішає. Подбайте про своє майбутнє уже сьогодні, адже так ви зможете запобігти передчасному старінню та легкому травматизму у літньому віці.

Справжня таємниця молодості – це рух.

Ви скажете, що активність та фізичні навантаження не для вас, а я заперечу. Потенціал вашого тіла надзвичайно високий, то чому б його не використати. Так, ви можете одразу записатись в спортзал, піти на плавання, аеробіку. Можливо вам буде ближче спершу йога або пілатес. Почніть з малого, намагайтесь якнайбільше ходити пішки і вранці робити зарядку, з кожним днем ви зможете все більше вправ виконувати і помітите, як ваші м’язи запрацювали. У вас відкриється «друге дихання»!

Активність та заняття спортом (вправами, відвідування секцій, тренажерного залу) не лише допоможуть покращити зовнішній вигляд і самопочуття, а й позбавитись стресу, депресії, апатії – у вас просто не буде часу картати себе, гніватись на себе, шукати помилки чи зациклюватись на невдачах. Ви зможете відволікатись від буденності, думки очистяться, віднайдете баланс між тілом і душею – а звідси відповідно нові перспективи, нові мрії та прагнення, нове бачення на «старі» та звиклі речі.

Ось декілька невеличких порад, як розпочати більш активний спосіб життя.

Надавайте перевагу ходьбі пішки. Замініть ліфт, одну-дві зупинки маршруткою тощо. Здавалось би там 100 метрів, там 200 метрів – і за цілий день назбирається майже 2 км пішки.

Добираючись на роботу, вийдіть із маршрутки на зупинку раніше, щоб пройтись. Після робочого дня також можете сісти у громадський транспорт на одну зупинку пізніше. Якщо вам із дому на роботу взагалі недалеко, тоді намагайтесь обходитись без тролейбуса чи маршрутного автобуса.

Зібрались за покупками? Ідіть пішки (при бажанні можна використати велосипед). Пакети із покупками по дорозі назад стануть своєрідним додатковим навантаженням.

Їздите на роботу автомобілем? Оберіть парковку трішки далі від будинку (роботи), щоб прогулюватись дві-три сотні метрів пішки.

Повечеряли? Не вмощуйтесь перед телевізором, запропонуйте рідним вийти прогулятись парком, сусіднім сквером. Ви допоможете шлунку швидше перетравити вечерю, а свіже повітря зміцнить сон.

Рух та активність протягом робочого дня. Використовуйте обідню перерву не тільки на те, щоб посидіти за столом і пообідати – оберіть кафе, до якого потрібно пройтись, прогуляйтесь магазинами при можливості, просто вийдіть «провітритись».

Ліфт – це комфорт, але надавайте перевагу сходам. Якщо одразу важко вийти скажімо на сьомий поверх пішки, пройдіть два-три поверхи, а решту дистанції завершіть підйомом на ліфті. З кожним днем-тижнем ви зможете збільшувати кількість поверхів, які долатимете пішки без задишки чи болю у колінах.

Не сидіть – стійте або ходіть. Можливо це звучить дещо дивно чи навіть смішно, але намагайтесь сидячі справи замінювати на більш рухливі. Для прикладу, розмовляєте по телефону вдома, не сидіть на дивані, а постійте чи походіть по кімнаті (можна і хатніми справами паралельно зайнятись – підлити вазони, розвішати одяг, поскладати взуття тощо).

І наостанок – ви повинні від усього, що робите, отримувати задоволення! Почали більше рухатись і вести активніший спосіб життя, дякуйте собі і радійте з того приводу, що ви турбуєтесь про себе і своє здоров’я. Радійте спаленим калоріям, кожному втраченому зайвому сантиметру, радійте, що можете без важких зусиль піднятись на п’ятий поверх пішки або прокинутись на півгодини раніше, щоб без громадського транспорту дістатись до роботи.

Гуляйте парком чи сквером, спостерігайте за зміною природи, за деревами, птахами, розглядайте архітектуру будинків, помічайте цікавих людей на вулицях, зупиняйте погляд на нових вивісках. Живіть, побільше спілкуйтесь із рідними та друзями, даруйте їм свою увагу та турботу. Згадайте, яке у вас хобі і займіться улюбленою справою. Знайдіть час на себе – підіть на танці, курси в’язання, літературні читання тощо. Залучайте до нового відпочинку, активності та руху ваших близьких. Маєте дітей? Чудово, бігайте разом із ними, грайте у м’яча, катайтесь на велосипедах.

Змініть себе та своє життя! Усе у ваших руках!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *