Аналіз звички

5th Серпень , 2018

Якщо Ви усвідомлено не створите собі корисні звички, то Ви неусвідомлено створите собі шкідливі.

Нездорові звички легше всього міняти на корисні, коли у вас є чітка стратегія і розуміння. Якщо ж ваші горизонти розмиті, а мета не сформульована, перемогти погані звички буде досить важко.

Отже, ось що нам потрібно зробити:

Візьміть ручку і блокнот.

Напишіть відповіді на наступні питання:

1. Яка нездорова звичка тягне мене вниз і не дає мені робити те, що я хочу або стати такою (відчувати себе такою), як я хочу?
Наприклад: я люблю гризти горішки перед сном і не можу відмовитися від цукерок після вечері.

2. Чому ця звичка шкодить мені?
Наприклад: я відчуваю себе повільною і неповороткою. Я не можу скинути зайву вагу. Шкіра могла б бути кращою. Я погано сплю, якщо їм перед сном, а вранці встаю втомлена, ніби й не відпочивала, і думка про майбутній день мене зовсім не радує.

3. Які виправдання я знаходжу для себе, щоб продовжувати діяти в тому ж дусі?
Наприклад: звичайно, я не ідеальна, але мій раціон все-таки в основному складається з здорової їжі, так що все не так погано. Мій колега “Аня” взагалі їсть чіпси і горішки цілий день, так що я то вже можу хоча б раз в день дозволити собі з’їсти , що хочу.

4. Це пояснення чи виправдання? Чи не обманюю я себе?
Наприклад: насправді я обманюю себе. Я потураю покликам рецепторів і тим самим відкладаю все далі той момент, коли гляну на себе в дзеркало і скажу: «Яка ж я молодець! Як же я подобаюся сама собі! »І колега Аня тут зовсім ні до чого! У неї інші пріоритети в житті, і в кінці кінців, чому я повинна порівнювати себе з нею?

5. Як я збираюся боротися зі своїми нездоровими звичками?
Наприклад: я почну скорочувати, а потім і зовсім відмовлюся від шкідливих продуктів. Я не буду порівнювати себе зі своїми колегами і друзями – у них свої цілі, у мене свої. І в ті вечори, коли мені дійсно потрібно чимось перекусити, буду їсти здорові варіанти. Я перестану їсти біля телевізора. Я буду класти одну порцію на відповідну тарілочку, щоб не наїдатися і бездумно НЕ закидати в шлунок більше, ніж потрібно.

Бачите, як це працює? Ясність, яку отримуєте при чесному діалозі з собою, не дозволить вам надалі хитрувати і вигадувати дурні виправдання. Уважно все прописавши, ви вже просто не зможете робити вибір на користь того, що не приносить вам ніякої користі, а тільки навпаки. Завдяки зафіксованим на папері думкам у вас з’явиться усвідомленість і чітка картина того, що відбувається. Це не означає, що погані звички відразу підуть – звісно ні. Але ви будете ставитися до них більш усвідомлено, а це вже перший крок.

Повторюйте цю вправу для будь-яких нездорових звичок, які у вас є, і завжди повертайтеся до того, що ви самі собі обіцяли виконати. Нехай вас радують і надихають досягнуті результати, коли ці погані звички назавжди зникнуть з вашого життя!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *