Чи поглинає Вас швидкість сучасного життя?

5th Вересень , 2018

Щодня почуття швидкості проникає у наше життя. Чи помітили Ви, що ми швидше ходимо, вживаємо їжу, говоримо, пишемо? Усе навколо нас пришвидшилось.

Сьогодні ми з Вами говоритимемо про практики сповільнення, які Ви можете розпочати практикувати для того, щоб знизити рівень стресу та кортизолу, збільшити насолоду, налаштуватись на підказки Вашого тіла і взагалі отримати багато інших переваг.

Сповільнення вимагає усвідомленого вибору – того, що потрібно зробити у момент ситуації. Спочатку це не буде легко. Адже мозок постійно подаватиме сигнали «поспішання». Проте з часом Ви навчитесь цьому і зможете повноцінно насолодитись усіма перевагами такого темпу життя.

Я дуже ціную повільне життя, але останнім часом помічаю, що мене теж поглинає швидкість. Почала зауважувати, що навіть прості речі у своєму житті я почала виконувати значно швидше.

Пропоную Вам власний список способів сповільнення. Але, звичайно, я сподіваюсь, що він допоможе й Вам.

 1. Створення списків.

Традиційні списки зі справами призупиняють мене. Сповільнюється час для того, щоб визначити пріоритети та спланувати. Списки допомагають не забути про важливі покупки чи справи.

Зазвичай я складаю щоденні, щотижневі та щомісячні списки. Також у мене є поточний список покупок. Замість того, щоб подивитись на список покупок один раз, поспішаючи, коли я входжу в магазин, я витрачаю час, щоб перевірити кожен товар, як я його вклала у свою корзину, і тоді я точно ні про що не забуваю.

Існують такі списки, до яких я не повертаюсь. Проте вже сам процес написання, дає мені час подумати і трішки сповільнитись.

Список списків

 1. Розробіть ранкову програму.

Дослідження показують, що раннє ранкове збільшення стресу може тривати до обіду або весь день. Це неприємно, правда? Зупиніться! Замість цього, розпочніть із заспокійливого ранкового заняття. Приділіть цьому 20-30 хвилин. Якщо це здається неможливим, починайте з 10 хвилин і повільно збільшуйте час.

Не засмічуйте свій ранковий час  , безліччю «розслаблюючих» практик. Адже таким чином Ви лише створите додатковий стрес. Зробіть цей час максимально простим. Можливо, Вам просто необхідно спокійно посидіти чи випити чашку запашного чаю без будь-якого поспіху і розмов. Лише таким чином Ви відчуєте себе центром та у невимушеному стані зустрінете свій день.

23 ідеї, які допоможуть чудовому старту щодня

 1. Заспокойтесь увечері.

Якщо ви хочете заспокоїти і розслабити свою нервову систему, забезпечте розслаблюючу рутину ввечері. Усе просто: одну годинку приділіть собі перед сном. Вимкніть світло, телевізор, відставте електронні пристрої. Життя у співвідношенні з циркадними ритмами покращить сон та знизить стрес.

Традиційну вечірню програму можна урізноманітнити легким читанням, теплою ванною, прослухуванням заспокійливої музики. Ви відчуєте, що все це дає вам сповільнення.

Ритуали вечора для енергійного ранку

Правила завершення дня

 1. Тримайте контакт з собою.

Якщо Ваш ритм життя не має зупинок упродовж дня, увечері Вас чекає виснаження. Тому не забувайте протягом дня хоча би декілька хвилин присвячувати собі.

Налаштовуйте фокус уваги на себе кілька разів на день. Запитайте себе: «Яким є мій емоційний і фізичний стан? Що мені потрібно зараз?» Тоді дайте собі те, що Вам найбільше потрібно.

Слухайте та довіряйте своєму тілу

Поради, які допоможуть Вам поважати і турбуватись про своє тіло

 1. Говоріть повільно.

Чи забуваєте Ви думати, перш ніж говорите, тому що відчуваєте напруження? Перш ніж говорити, зупиняйтесь, і нехай Ваші слова пройдуть через три зупинки:

Це правда?

Чи це необхідно?

Це добро?

Практика активного прослуховування потрібна для того, щоб зрозуміти, а не збільшити свою точку зору. Ваша уважна присутність змінить якість повідомлень та глибину з’єднань.

Мова використовує багато нашої життєвої енергії. Намагайтесь зменшити кількість говоріння та пам’ятайте про періоди тиші, щоб поповнити свої сили.

 1. Повільна прогулянка.

Прогулянки – один із найпростіших способів «зарядження» тіла. Ніколи не поспішайте з одного місця в інше.

Це легко. Злегка сповільніть свою швидкість та перенесіть внутрішню увагу на рух каблучка до ноги, оскільки кожна ступня торкається землі. Пам’ятайте, що завжди необхідно дозволяти своїм очам розглядати все навкруги. Зверніть увагу, коли Ваша увага відходить у думки, емоції та драми дня, не потрібно осуджувати себе. Навпаки, обережно перенесіть свою свідомість назад до відчуттів прогулянки, назад до теперішнього моменту.

Протягом дня часто практикуйте уважну ходьбу. Вам не потрібно йти зі швидкістю світла, просто сповільніть темп та відчуйте свою присутність у своєму тілі.

Активність та рух – запорука здоров’я!

 1. Підготуйте звечора.

Якщо вранці Ви квапливі, обов’язково почнете накопичувати стрес ще перед основною частиною дня. Ви можете уникнути цього, підготувавши все ще звечора. Виберіть і виставте свій одяг на наступний день. Передбачте практичні предмети, які вам знадобляться. Зберіть їх разом і покладіть у свій гаманець, сумку або портфель.

Нехай таке приготування стане частиною Вашого вечірнього обряду.

 1. Сидіть під нічним небом.

Милуватися вечірнім небом є чудовим способом бездоганно випробувати і оцінити таємницю та масштабність життя. Така форма релаксу допоможе Вам з’єднатись з просторою мудрістю, що є всередині. Вона зупинить постійне мислення, невпинне заняття чи постійні життєві взаємозв’язки.

 1. Створіть власну чайну церемонію.

Традиційна чайна церемонія – одна із форм посередництва. Це також можливість сповільнити і насолодитися моментом. На власний розсуд створіть улюблений ритуальний чай. Просто переконайтеся, що уважність є частиною суміші.

Таку процедуру проводьте щодня. Закип’ятіть чайник з водою. Висипте чайну пачку з пакета та помістіть її в спеціальну чашку або розмістіть чайні листи в чайному горщику. Уважно спостерігайте за кожним своїм рухом.

Коли Ви починаєте пити чай, звертайте увагу на смак та аромат. Уявно подякуйте за цю насолоду тим, хто долучився до виробництва чаю. Таку «подяку» сформулюйте всім людям, від виробників, збирачів до пакувальників та водіїв. Teatime може стати нагадуванням про сповільнення. Така процедура – уявний місток між діяльністю дня та темним вечором.

 1. Скажіть «Ні, дякую».

Дуже важко зупинитись та насолоджуватися життям, якщо у Вас забагато зобов’язань.

Замість формули «повинна зробити», або «необхідно зробити» використовуйте «так» або «ні» до запрошень або нових зобов’язань. Я впевнена, що Ви зазвичай знаєте, що хочете сказати, коли отримуєте запрошення, але чи слухаєте себе? Ви відчуваєте автоматичне «так»? А чи є важке почуття навколо серця?

Завжди звертайте увагу та слухайте своє серце.

 1. Вимкніть електронні прилади.

На жаль, ніхто не наголошує про значну небезпеку постійної цифрової взаємодії. Проте ми знаємо, що це може викликати звикання, змінити мозок людини та якість життя. Фахівці виділяють ще такі недоліки постійного використання електронних пристроїв:

 • отримання непотрібної та неправдивої інформації;
 • припинення творчості;
 • зменшення кількості вільного часу;
 • припинення спілкування з партнером, родичами або друзями.

Невже це те, що Вам потрібно?

Експериментуйте з цифровими відпустками. Я впевнена, що Ви відчуєте ефект. Вимикайте пристрій раз на тиждень або на вихідні, тиждень або місяць.

 1. Насолоджуйтесь їжею.

Рафіновані продукти та швидке харчування можуть викликати проблеми з травленням, печію, запор і низький рівень енергії. Щоб запобігти цьому, потрібно добре пережовувати їжу і вживати лише якісні продукти.

Їда надто швидко також додає шаленого почуття в житті. Якщо Ви хочете розслабитись, не їжте під час водіння, на ходу, стоячи або під час перегляду телевізора. Використовуйте момент, коли ви сідаєте в столовій (кухні), як нагадування, щоб зменшити темп, звернути увагу на свою їжу та насолодитися нею.

Пережовування як важливий процес у ефективному перетравлюванні їжі

Як перестати їсти в стресовому стані і стати більш усвідомленою у вживанні їжі

 1. Творіть або малюйте.

Фарби, малюнки, ліплення з глини, або малювання без особливої причини є творчим процесом, який зосереджує людину. Результати багатьох досліджень показали, що рівень тривоги значно знижувався, коли учасники контрольної групи розмалювали антистресові розмальовки чи круглі зображення з геометрично збалансованими візерунками всередині. Ще відомий психотерапевт Карл Юнг рекомендував розмальовувати мандали своїм пацієнтам. Він бачив зв’язок між мандалами та рухом особистості до цілісності.

Розмальовування суттєво послаблює стрес, покращує увагу та фокус. Це заняття уповільнює темп життя та вимагає спокою.

 1. Візьміть вихідний день кожного тижня.

Кожній людині потрібен час для відпочинку та відновлення. Проте я впевнена, що іноді ми залишаємо значну частину роботи на вихідні. Забудьте про цю можливість.

Замість цього виділяйте щотижня день для «dolce far niente» – це означає «солодкість нічого не робити». Заспокойтесь, насолоджуйся своєю сім’єю, вивчайте природу, їдьте на пікнік, дрімайте, дивіться захід сонця – робіть все, що задовольняє ваше серце.

День турботи про себе

Побачення з собою

Способи підняти собі настрій і відпочити

Додайте в своє життя відпочинок

No stress, relax

 1. Робіть одну річ за один раз.

Значна кількість справ має згубний влив на здоров’я людини, адже збільшує вироблення стресових гормонів кортизолу та адреналіну. Окрім цього, створюється зворотний зв’язок із застосуванням дофаміну, нагороджуючи мозок, коли він відволікається і шукає зовнішню стимуляцію. Це означає, що чим більше процесів Ви виконуєте одночасно, тим більшою є схильність до відволікання.

Зосередження на одній справі надасть Вам повну увагу.

 1. Дайте собі більше часу.

Ми намагаємось недооцінювати кількість часу, яка необхідна для виконання будь-якої справи. Це призводить до фрустрації, тиску та стресу.

Подвоюйте кількість часу для кожного окремого завдання у своєму списку. Якщо Ви виконали завдання швидше, скористайтеся часом, щоб розслабитися або насолодитися малюсіньким задоволенням.

 1. Спробуйте повільні вправи.

Щоб заспокоїти і відновити все Ваше тіло, спробуйте ніжні вправи, такі як Tai Chi, розслабляюча Йога, Пілатес, розтягування, прогулянки або плавання. Такі вправи, як Тай-Чи і Йога дуже спокійні, тому зміцнюють нервову систему.

 1. Плануйте незапланований час

Щодня у Вашому графіку повинно залишитись 30 хвилин для незапланованих справ. Якщо не це непередбачено в планувальнику, значить, ймовірно, не відбудеться.

Під час незапланованого часу дозволяється заснути, тихо посидіти, дивитись у вікно, поставити питання, послухати стукіт свого серця, прийняти ванну, кататися в гамаку, дрімати або лежати на ковдрі. Зробіть свій власний улюблений список.

Все, що потрібно, – це прагнення до свідомого уповільнення.

Як зосереджуєтесь Ви? Що з цього списку найбільше імпонує Вам?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *