Емоційне переїдання. 5 причин чому Ви не можете зупинитись

6th Липень , 2019

Більшість людей думають, що емоційне харчування обумовлену ​​відсутністю самоконтролю. Але насправді ця причина насправді є доволі рідко винною.

Ось п’ять факторів, які сприяють емоційному прийому їжі:

1. Неусвідомленість

Емоційне харчування може бути прямим результатом того, що ви не розумієте, що або чому ви їсте. Це називається несвідомим прийомом їжі. Коли Ви їсте на автоматі, не задумуючись про смаки, текстуру їжі, які відчуття з’являються в тілі, що ваше тіло потребує і т.д.

Рішення? Почати практикувати навики усвідомленого харчування, концентруватись на їжі, їсти повільно, робити ритуали прийому їжі, медитативні практики перед і після прийому їжі.

2. Їжа як єдине джерело задоволення

Велика чаша морозива чи пакет печива можуть бути особливо ефективні в тимчасовому заспокоюванні нашої виснаженої, працелюбної себе, після важкого робочого дня. Чому? Згідно з багатьма джерелами, вживання цукру та жирів виводить опіоїди в наш мозок. Опіоїди є активними речовинами кокаїну, героїну та багатьох інших наркотиків. Таким чином,заспокійливі ефекти, які ви відчуваєте, коли ви їсте морозиво чи інші подібні продукти, є реальними.

Рішення? Знайдіть інші способи винагороди та заспокоєння
себе, крім їжі (та інших саморуйнівних форм поведінки). Чи будуть інші способи настільки ж ефективні, щоб заспокоювати вас як їжа? Абсолютно ні, особливо на початку! Але це те, що буде підтримувати Ваше тіло, і з часом (це може зайняти і пів року, і рік), коли ви знайдете контакт з емоціями Ви не будете звертатись до їжі за позитивними емоціями.

3. Нездатність переносити складні почуття

У нашій культурі ми вчимося з молодого віку, уникнути негативних емоцій. На жаль, способи, які ми знайшли, щоб відволіктися від важких почуттів, не завжди є в наших інтересах. Без здатності миритися з неминучими життєвими почуттями життя, ви схильні до емоційного прийому їжі.

Рішення? Практикуйте, щоб ви відчували важкі почуття. Я знаю, набагато простіше сказати, ніж зробити! Я знаю, що ви не любите почувати себе сумною, самотньою, роздратованою. Але без прийняття, розуміння і проживання цих емоцій, налагодити здорові відносини їжі не можливо . Крім цього постійне придушення різноманітних емоцій буде викликати безліч різноманітних захворювань, через емоції які локалізуються в певних частинах тіла.

4. Ненависть до тіла

Ненависть до вашого тіла є одним з найбільших факторів емоційного харчування. Негатив, сором і ненависть рідко надихають людей на довготривалі великі зміни, особливо коли мова йде про наші тіла або про наше почуття себе. Багато людей говорять, що вони перестануть ненавидіти своє тіло після досягнення своєї “ідеальної”ваги. Але це буде абсолютно не так.

Рішення? На жаль, цей багатошаровий, складний і унікальний для кожної людини шлях. Щоб по-справжньому зробити постійний прогрес у цій сфері, потрібно більше, ніж можна сказати про це тут.

5. Фізіологія

Дозволити собі стати занадто голодною або занадто втомленою – це найкращий спосіб схилитись до емоційного прийому їжі. Коли ваше тіло голодне або втомлене, воно не тільки посилає сильні повідомлення до вашого мозку, що сигналізують їм про їжу, але коли ми голодні і втомлені, ми не на нашій стороні. І нам практично не можливо контролювати тягу.

Рішення? Все просто. Достатньо спати і їсти по режиму 3 -4 прийому їжі. (Я геній, чи не так?) Я знаю, що ви збираєтеся сказати мені, що у вас немає часу чи ще щось там, але якщо ваша мета зупинити емоційні прийоми їжі, вам доведеться зробити ці дві речі пріоритетними. Без них ви нічого не досягнете.

Емоційне харчування є потужним і ефективним способом знайти тимчасове полегшення від багатьох життєвих проблем.

Для того, щоб зупинити цей цикл емоційного прийому їжі, ви повинні почати діяти по – іншому і формувати нові навики, які підтримуватимуть і мозок , і тіло.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *