Головні кроки запобігання стресу

29th Березень , 2019

Для усіх людей спільним є одне відчуття – стрес. Переживання цієї емоції не залежить від віку людини, статі, походження чи сфери праці. Причини стресу різноманітні – від побутових проблем, робочих до особистих. Особливо впливає на людину перенавантаження. По своїй суті стрес причина багатьох захворювань: пониження імунної системи, порушення системи травлення і репродуктивної, підвищення артеріального тиску, прискорення процесу старіння, акне.

Найкращим способом зниження та уникнення стресових ситуацій є пошук причини цього неприємного стану. Отож, головні кроки запобігання стресу:

1. Перевірте себе.
Надзвичайно важливо, проте дуже важко, знати свій розум і тіло. Якщо Ви переживаєте стресову ситуацію, не чекайте, поки вона повністю Вас захопить. Чим швидше Ви виявите присутність стресу в своєму житті, тим простіше впоратися з ситуацією та керувати негативними почуттями.

2. Глибоко дихайте та розмірковуйте.
На перший погляд, це очевидна теза, чи не так? Необхідно щодня знаходити декілька хвилин, щоб сидіти в тиші та відключити мозок. Коли ми переживаємо стресову ситуацію, наш мозок може легко перейти в режим перевантаження з швидким мисленням. Для подолання цієї проблеми необхідно зайняти своє улюблене місце у домі, глибоко дихаючи, відчути душевне мовчання.

3. Відкрийте для себе розслаблюючі аромати.
Найкращим засобом для заспокоєння є аромотерапія. Оберіть улюблений аромат, наприклад, лаванду. За допомогою пахощів, гарячої ванни, свічок та дифузорів наповніть Ваш дім улюбленим запахом. Аромотерапія істотно знижує занепокоєння та покращує сон.

4. Смійтеся.
Наукові дослідження свідчать про те, що сміх допомагає зменшити та запобігти стресу. Хто з нас не любить сміятися над хорошим жартом або фільмом? Життя занадто коротке, щоб не знайти причин сміятися. Навіть випадковий сміх над собою ніколи не буде зайвим.

5. Послухайте улюблену музику.
Музика – улюблений «цілитель» багатьох людей. Фахівці стверджують, що саме вона може викликати біохімічні редуктори стресу у Вашому тілі. У вільну хвилинку вмикайте улюблену композицію, чи це Aretha Franklin або Taylor Swift, обов’язково отримуйте дозу улюблених емоцій, а свою вітальню ніколи не бійтесь перетворити на танцювальний майданчик.

6. Візьміть одну річ за один раз.
Серед життєвих турбот люди часто забувають про головне. Щоденний коловорот проблем захоплює нас, а для його подолання ми часто залучаємо одразу всі зусилля. Це дуже складно. Для уникнення всіх негараздів зосередьтеся на тому, що Ви можете зробити в конкретний момент. Пам’ятайте, «завтра» ще не наступило, а «вчора» вже закінчилось. Залишилося «сьогодні». Робіть те, що можете, докладайте зусиль за задоволення своїх потреб. Не бійтесь дивитись уперед.

7. Дослідіть смак чаю.
Якщо Ви вже любите чай, це – чудово! Цей напій приносить дивовижну користь для здоров’я: демонструє зниження рівнів кортизолу після стресу та збільшує відчуття релаксації. Кількість видів чаю – величезна. Я впевнена, Ви обов’язково знайдете свій. Ромашка, лаванда, женьшень і м’ята – чудові аромати для полегшення стресу.

8. Приймайте речі, які Ви не можете змінити.
Як би людина не намагалася, на жаль, не все на світі можна змінити. Я не маю на увазі проблеми з роботою, погодою, відпусткою. Це не ті чинники, які повинні Вас засмучувати. Проте якщо у Вашому житті є щось, що не можна змінити, прийміть це. Натомість спробуйте зосередитися на тому, як краще використати ситуацію.

9. Побалуйте себе.
Що змушує Вас відчувати себе особливими? Масаж? Вишукана вечеря? Педикюр? Надзвичайно важливо дати собі дозволити пережити маленьку, але додаткову, приємність. Намагайтеся якомога частіше роботи все те, що Вас тішить та наповнює позитивними емоціями. Хоча багато з нас не має банківських рахунків для підтримки щотижневого балансу улюблених процедур, але, на мою думку, таке задоволення раз у місяць нікого не збіднить. Завжди пам’ятайте про те, що потрібно себе балувати, хоча би інколи зробіть для себе свято та відпочиньте.

10. Проведіть легке тренування.
Заняття спортом є одним із найкращих способів для запобігання стресу. Проведіть 30-хвилинну прогулянку, приєднайтеся до класу Zumba або виконайте прості вправи. Слухайте своє тіло і Ви обов’язково почуєте, що саме йому потрібно. Але не перестарайтеся, зумійте зрозуміти, коли потрібно завершити тренування.

11. Знайте, коли звернутися за допомогою.
Так, не існує ідеальних людей. Не завжди людина може самостійно вирішити свої проблеми. Але, на жаль, інколи кожному потрібна допомога. Іноді подолання стресу для людини є неможливим. Саме тоді потрібно звернутися за допомогою. Це стосується не лише стресу, а й проблем на роботі чи вдома. Звертаючись до фахівця, не соромтеся. Не бійтеся визнати, що Вам необхідна допомога.

12. Нарешті, уникайте зайвого стресу.
Якщо Ви відчуваєте наближення стресової ситуації, намагайтеся її уникнути. Головне не боятися опиратись. Упродовж декількох ситуацій Ви обов’язково навчитеся триматися подалі від стресу. Не беріть на себе більше, ніж можете виконати. Завжди пам’ятайте про межу і на роботі, і в особистому житті. Систематично контролюйте своє життя та оточення.

А як ви керуєте стресом? Чи використовуєте певні практики?Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *