Насіння чіа & Насіння льону

5th Серпень , 2018

* Насіння чіа відоме ще з часів ацтеків. Це насіння пов’язане з сімейством м’яти, і згідно з легендою ацтеків, чіа буквально означав “силу”, оскільки ці насіння підживлювали ацтекських воїнів протягом довгих днів битви.
* Насіння льоні є в двох кольорах [ (коричневий та золотистий) і були в раціоні людини ще в 3000 р. до н.е. у Вавилоні. Історія льону не включає в себе ацтекських воїнів, але вона стверджує, що у 8 столітті король Шарлемань видав закон, згідно з яким усі його піддані повинні були споживати лляне насіння для користі для здоров’я.

Кожне насіння містить в собі велику концентацію поживних речовин. Давайте розбиратись яких.

Омега – 3 ЖК
Омега-3 важливі для профілактики запалення, діабету та аутоімунних захворювань. Обидва насіння містять в основному AЛК, і не є значним джерелом ДГК, які вам також потрібні. Тому отримати всі ЖК лише з насіння неможливо.

Волокно
Насіння чіа та насіння льону також багаті клітковиною. Харчування з високим вмістом клітковини запобігає багатьом захворюванням, таким як діабет, рак і серцеві захворювання. Не кажучи вже про те, що клітковина є відмінною поживною речовиною для життєдіяльності шлунку та травлення.

Лігнани
Лляне насіння також є прекрасним джерелом лігнанів, антиоксидантів, також відомих як фітохімічні речовини. Ці антиоксиданти покращують шкіру та знижують артеріальний тиск. Хоча насіння чіа також багаті антиоксидантами, тільки лляне насіння має високий вміст лігнанів! Це особливо добре, якщо у вас період менопаузи або ви наближаєтеся до менопаузи, оскільки лігнани конкретно показали, що зменшують симптоми менопаузи.

Кальцій
Ще одна перевага для насіння чіа. Кальцій надзвичайно важливий для збалансованого харчування, оскільки він підвищує здоров’я і силу кісток. Насіння Чіа є значним джерелом кальцію, тоді як насіння льону ні. Як бонус, чіа насіння багаті мінералами, такими як марганець, фосфор і цинк, які також з часом поліпшують стан кісток.

Білок
Обидва насіння – чіа та лляне є значними джерелами білка.

Вітамін В1
Пришвидшує обмін речовин. Запобігає нервові пошкодження.
Підтримує здорову серцево-судинну систему. Покращує імунітет. Запобігає порушенням мозку. Допомагає підтримувати позитивний настрій. Допомагає запобігти проблемам зору.

Фосфор
Допомагає підтримувати сильні кістки. Сприяє детоксикації організму. Важливий для метаболізму та використання живильних речовин. Збалансовує рівень рН та покращує травлення. Необхідний для підтримки енергетичного рівня. Допомагає підтримувати здоров’я зубів. Важливий при когнітивних функціях.

Мідь
Підтримує здоровий метаболізм. Необхідна для правильної функції мозку. Профілактика нейродегенеративних захворювань. Знижує симптоми артриту. Підтримує здорову нервову систему. Допомагає побудувати та підтримувати здорову структуру скелету.

Селен
Діє як антиоксидант та захищає від окислювального стресу. Може допомогти захистити від раку. Підвищує імунітет
Покращує кровообіг і знижує шанси серцевої хвороби. Регулює функцію щитовидної залози. Допомагає зменшити симптоми астми.

Фолієва кислота
Для здорової вагітності. Може знизити ризик раку. Підтримує здоров’я серця. Для здоров’я кісток. Підтримує когнітивні функції.

Тому, як Ви бачите кожне насіння має щось своє особливе. Тому варто вживати обидва види в невеликій кількості.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *