Осанка: як розпрямити плечі і виправити сутулість

2nd Липень , 2017

Впевнена у собі людина. Яка вона? Багато хто відповість, що це людина із гордою поставою, правильною осанкою, коли плечі розпрямлені, погляд прямий, хода чітка. А як же ми ходимо чи сидимо? Доволі часто ми навіть не помічаємо, що починаємо горбитись, що нахиляємось уперед, що йдемо по вулиці і дивимось вниз (під ноги).

Отож, давайте сьогодні поговоримо про поставу.

Із досвіду розповів вам, що нерідко бувають на тренуваннях ситуації, коли дівчата не можуть добре виконувати ту чи іншу вправу, оскільки не можуть прогнути спину чи добре розвести свої плечі. Така проблема характерна для тих, у кого сидяча робота, для прикладу, для працівників офісів (8-10 годин сидять за комп’ютером) або й студентів. Окрім того, на проблеми із спиною скаржаться і жінки після вагітності і пологів, до речі, під час годування ситуація погіршується, адже матері годують немовлят в певному положенні.

Думаю ви погодитесь, що сутулість навіть струнку красуню перетворить у очах перехожих на невпевнену особистість. Така осанка має ще один вагомий мінус – болі у поперековому та шийному відділах, навіть до защемлень.

Як же розпрямити плечі і позбутись сутулості?

Причина сутулості – це ослаблені м’язи спини, а також заднього пучка дельт, а отже зміцнивши їх, ми змінимо нашу осанку.

Для тих, хто відвідує тренажерний зал, доречною стане вправа – тяга середнього блоку до поясу (горизонтальна тяга в блочному тренажері).

Важливо: спершу зводите лопатки, відводите плечі назад, а далі згинаєте руки і підтягуєте ручку до поясу.

А ось перелік ряду вправ, які можна виконувати і в домашніх умовах (але регулярно).

Присядьте на стілець, у якого спинка закінчується там, де у вас починається грудний відділ хребетного стовпа. Обіпріться на спинку стільця, завівши руки за голову. Прогніться (відчуйте вигин грудного відділу хребта). На декілька секунд затримайтесь у такому положенні.

Таку вправу можна навіть робити на роботі декілька разів протягом дня.

Ляжте на диван на спину, підклавши під грудний відділ хребта валик (скрутіть його щільно із рушника). Подушку краще відкласти в бік, а ось руки потрібно завести за голову.

Наступна вправа допоможе розслабити трапецевидні м’язи і позбутись болю в комірцевій зоні. Вам необхідно звести лопатки, а потім розвести максимально плечі назад ( ви повинні відчувати напругу у спині). Далі потрібно опустити плечі вниз (неначе під вагою) і затриматись на кілька секунд.

Ця вправа стане у пригоді, якщо ви відчули біль у спині чи шиї.

Ще раз наголошу, що усі вправи будуть ефективними лише у тому разі, якщо їх виконувати регулярно, не лінуючись.

До речі, ось спосіб, як перевірити власну поставу: притисніться спиною до стіни, де немає плінтуса, або ж до дверей, для прикладу. Ви повинні відчути, що ваші п’яти, сідниці, уся площина лопаток і потилиця торкаються стіни чи дверей. Ось вам і стійка «Струнко!» Затримайтесь на кілька секунд у такому положенні, а тепер відійдіть, зберігаючи таку поставу. Відчули різницю?

Розпрямивши плечі, ми змінюємо не лише нашу поставу, ми змінюємо свій погляд, ви змінюємо ходу. Для жінки – це надзвичайно важливо, адже її груди і шия виглядають зовсім по—іншому (граційно та привабливо).

І наостанок: якщо у вас є діти, особливу увагу звертайте на їх поставу, на те, як вони сидять, виконуючи домашнє завдання. Слідкуючи за дитячою осанкою, ви уникнете цілого ряду проблем із спиною, включаючи такі захворювання як сколіоз чи кіфоз.

Будьте здоровими!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!