Поради, які допоможуть Вам поважати і турбуватись про своє тіло

2nd Липень , 2017

Ви прагнете змін?
Трансформація тісно пов’язана із пошуком балансу між душею та тілом.

Пропоную 12 порад, які допоможуть вам розібратись у ваших думках та поважати і турбуватись про своє тіло. Скористайтесь хоча б декількома варіантами із запропонованих ( ті, які виявляться вам ближче до душі) і ви уже незабаром помітите результат.

1. Намагайтесь вранці спланувати свій день та визначити певний намір.
Для прикладу, «Я хочу сьогодні турбуватись про себе і своє тіло, робити все найкраще, а отже я чудово почуватимусь». Якщо ви перечитуватимете таке денне кредо декілька разів протягом дня, ви бачитимете стимул і перебуватимете у позитивному настрої.

2. Присвятіть медитаціям хоча б дві хвилини серед рутинного насиченого будня.
Заспокоїти думки, «навести лад в голові» допоможе медитація. Варто хоча б на дві хвилини залишитись на одинці із собою, закрити очі, відчути своє дихання, усвідомити, що саме вам потрібно у цей момент. Вам допоможуть такі вправи сконцентруватись на найважливішому, самоорганізуватись, заспокоїтись. Можете також вдатись до молитви, для прикладу. Медитація допоможе, якщо вам потрібно зробити якийсь вибір – ви станете уважнішою, впевненішою.

3. У пригоді стануть афірмації та мантри.
Важливо бути впевненим у тому, що ти робиш, щоб досягнути кінцевої мети. Іноді ми починаємо сумніватись, допускаємо помилки, на так завзято турбуємось про себе і своє тіло. Мантра має величезну силу звуку, адже уже давно доведено, що те, що ми проговорюємо в голос, змінює наше життя. Проговорюючи щоразу наше кредо (мету), ми формуємо нашу дійсність, адже змінюється не лише наше бачення всього, що відбувається, а й зазнають змін наші дії та вчинки.

Афірмації, в свою чергу, є усвідомленими думками, якими ми замінюємо переконання, сформовані у нашій голові в минулому. Проговорюючи їх вголос або про себе, ми впливаємо на нашу підсвідомість, і зрештою відбувається так звана візуалізація.

Для прикладу, «Я долаю труднощі, стаю сильнішою і кращою», «Я не боюсь змін і обираю любов» тощо. Мантри та афірмації допоможуть вам змінити власне життя, адже активізують енергію добробуту та удачі.

4. 10-секундна дихальна техніка.
Відчуваєте, що схвильовані або розгнівані, спробуйте швидко заспокоїтись у наступний спосіб: сконцентруйтесь на 10 секунд, відчуйте, як ви глибоко вдихаєте. Затримайте своє дихання і порахуйте до 10, відчуйте під час видиху, як роздратування, схвильованість та гнів покидають вас, а розум стає світлішим. Для кращого ефекту варто повторити виконання такої дихальної вправи принаймні 3-5 разів.

5. Записуйте ваші досягнення у «журнал подяки».
Увечері покрутіть в голові ваш день та виділіть скажімо 5 нових досягнень (завершених справ, перемог над собою, чітких кроків уперед до мети). Запишіть у «журналі подяки» ці 5 речей, ви сьогодні вдячні собі за них. Ви помітите, як навіть найбуденніший день може стати чудовим, оскільки він не пройшов марно.

6. Виділіть те, що вам подобається в собі.
Проаналізуйте, яку цінну якість (рису) ви помітили сьогодні у собі, що вам подобається у собі у своєму тілі. Занотуйте це.

7. Визначте, як ви ставитесь до їжі.
Усвідомте, що для вас насправді їжа, як ви ставитесь до неї, як прагнете втамовувати відчуття голоду? Як ви обираєте продукти, формуєте раціон, складаєте меню? Сконцентруйтесь на тому, що їжа повинна приносити вам користь, організм повинен насичуватись вітамінами, мінералами та мікроелементами, а не додатковими калоріями і непотрібними добавками.

8. Отримуйте насолоду від руху.
У кожного із нас є певні рухи, які приносять нам задоволення, які ми виконуємо без примусу, тіло у таких випадках рухається самостійно, гармоніює з думками, вам у цю мить по-справжньому добре. Віднайдіть цей рух для себе. Це допоможе вам призвичаїтись до виконання фізичних вправ, виконувати їх з насолодою, щоб рух та активність стали вашою хорошою звичкою.

9. Прислухайтесь до себе, говоріть із собою.
Не соромтесь спілкуватись із собою, своїм внутрішнім «я». Це ваш друг, розмова із самим собою (в тому числі проговорювання вголос чи про себе позитивних установок та настанов) допоможе зрозуміти себе, налаштуватись на краще, підготуватись до змін, робити ці зміни, рухатись у напрямку до досягнення мети.

10. У моменти втоми та виснаження, особливо духовного, змініть оточення.
Якщо ви відчуваєте духовну втому, вам стає нудно, ви «застрягли» у рутині – вам потрібні нові емоції. Допоможе у цьому зміна оточення. Для прикладу, прогуляйтесь парком чи сквером, поспостерігайте за птахами на деревах, помилуйтесь архітектурою старих будинків, послухайте музику, підіть у кіно, театр, на виставку, зустріньтесь із подругою, почитайте книгу, поїдьте на вихідні у інше місто, виберіться з друзями на природу тощо. Усе, що вам не притаманне, принесе нові враження, допоможе відчути щось нове та незвичне, а отже ви з новим натхненням повернетесь до щоденних справ та турбот.

11. Навчіться прощати.
Тримаючи у собі злість та образу (на себе чи на когось), ви шкодите собі. Усі прикрощі варто відпустити, щоб впевнено рухатись далі. Вміння прощати – це важка практика, але вона веде до внутрішнього зростання, допомагає полюбити себе та оточуючих.

Пробачити – це зовсім не означає, що ви слабкодухі і погоджуєтесь з тим чи іншим вчинком, словом. Пробачити – це означає не зациклюватись на причині образи, відпустити її від себе, щоб рухатись далі. Як тільки ви це зробите, ви побачите нові шляхи, нові рішення давніх проблем.

12. Світ навколо вас наповнений позитивом, помічайте це.
У вашому оточенні, та й у вас самій, є надзвичайно багато позитиву – варто лише навчитись його помічати. У такому разі сірі відтінки навколо розфарбуються у різнобарвні кольори. Для прикладу, ви допустили помилку і зациклились на ній, картаєте себе за цей помилковий вчинок. Збагніть, що це лише відчуття, яке швидко пройде, а чому б не прокрутити у голові свій день і пригадати про досягнення та здобутки. Випробування лише роблять вас сильнішими, а отже їх подолання повинне приносити вам задоволення собою та позитивні емоції.

Просто полюбіть себе і своє тіло, почніть йому довіряти, дякуйте собі за вчинки та рішучість, пам’ятайте про свою ціль, що додаватиме сил та покращуватиме настрій.
Будьте собою, не звертайте уваги на скептиків та тих, хто хоче знецінити вашу працю, просто рухайтесь уперед!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *