Що призводить до хвороб? Причина #3 Хвороба, як спосіб існування

23rd Березень , 2018

Ще один популярний і поширений серед деякої частини населення спосіб замовлення собі захворювань з ціллю зайняти вільний час і відчути себе «при ділі».

Наприклад, пенсіонери часто хворіють , оскільки хвороба дає їм заняття: ходити по лікарнях, дотримуватись режиму прийому ліків або процедур, варити складні відвари з трав. Є обширні теми для спілкування з іншими хворими: які з’явились нові ліки, як протікає захворювання у знайомих, як ведуть себе лікарі по відношенню до хворих і т.д.
В результаті їхнє життя наповнене сенсом, людина відчуває себе при ділі. А чим би вона займалась якби була здорова?

Друга категорія «борців» за своє здоров’я , як не дивно – домогосподарки забезпечених чоловіків. Якщо чоловік заробляє небагато, то в більшості випадків дружина активно бере участь в процесі створення матеріального достатку сім’ї. Вона відчуває себе потрібною, вона при ділі.
А тепер уявіть жінку, у якої чоловік заробляє багато або дуже багато. Йти працювати їй нема ніякого сенсу , економити тим більше. Поки діти маленькі, вона потрібна. Але коли діти підростають, тотальна материнська опіка стає їм обузою і вони починають проявляти самостійність, забираючи в мами сфери докладання її турбот. Що залишається робити такій жінці , особливо якщо вона енергійна і повна сил?

Якщо в неї з головою не все в порядку, то вона починає виясняти відношення з чоловіком . виникають претензії типу: «ти мене не поважаєш, ти зі мною не рахуєшся, ти зі мною не ділишся, я для тебе чужа» І подібне. Закінчуються такі розбори зазвичай розлученням. В результаті у неї з’являється багато цілей в житті : знайти роботу, відловити собі чоловіка не гірше попереднього, виховати дітей. Її життя наповнюється сенсом.

Якщо ж жінка розумніша, то вона вирішу для себе: Чоловік – це табу. Щоб він не робив, я в це не втручаюсь. В результаті сім’я зберігається, але жінка опиняється не в ділі. Дім особливої турботи не потребує – для цього є найнятий персонал. Діти живуть своїм життям, чоловік весь час на роботі – чим зайнятись енергійній жінці?

Такі ситуації в останні роки не рідкість. Жінки які не беруть участь в справах, направляють свою енергію або на боротьбу з дітьми / прислугою, або на розвиток своїх здібностей або суспільну діяльність. Якщо ж за роки сидіння вдома з дітьми у неї розвинулась ідеалізація своєї недосконалості (куди я піду, я ж нічого не вмію) то дорога у зовнішній світ для неї закрита і потрібно шукати сферу застосування своїх сил вдома. А вибір тут зовсім не великий – діти, прислуга і вона сама.

Підсвідомість, спостерігаючи за такими муками з найблагішими намірами приходить жінці на допомогу. Воно дає їй спосіб зайняти свій час і сили через боротьбу з захворюванням. Спочатку можуть бути найсильніші мігрені, перепади тиску, які періодично доводять до втрати свідомості, шкірні захворювання і інші розваги. Медичні обстеження зазвичай вказують на цілком здоровий організм, тобто захворювання має явно психосоматичне походження. Зате які відкриваються розкішні можливості для докладання своїх сил. Обстеження, ліки, клініки, зустрічі з різними спеціалістами, але ніхто допомогти не може, оскільки пацієнтці виздоровлення зовсім не потрібне, а скоріш навпаки.

Іноді в подібну ситуацію попадають і самотні, але добре забезпечені жінки, у яких немає необхідності працювати. Але займатись їх хоч чимось потрібно, а просто байдикувати з дитинства не навчені. Ось і знаходять вони собі заняття – лікування.

Ще одне традиційне заняття домогосподарок – боротьба з зайвими кілограмами. Зайва вага це звичайно не хвороба, але часу і сил забирає інколи побільше, ніж інше захворювання. Головне в цій справі – сам процес боротьби з зайвою вагою, а не результат. Саме тому він часто розтягується на роки і залишає можливість займатись цією захоплюючою справою ще багато і багато років, поки не надоїсть.

І так буде продовжуватись до тих пір поки людина свідомо не вибере собі якесь інше заняття і необхідність боротьби за здоров’я не відпаде сама собою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!