Слухання свого тіла

5th Серпень , 2018

Наше тіло – це наша опора, воно завжди поруч, воно намагається оновитись навіть тоді, коли ми виснаженні, воно терпляче витримує стреси і намагається працювати на максимумі. Тіло – це наш прекрасний та вірний друг, але зовсім не ворог, як дехто може вважати. Щоб подружитись із власним тілом, покращити самопочуття, відновити сили, варто прислухатись до його прагнень. Тіло теж має свій голос, але ми не завжди хочемо чи намагаємось його чути. Бувають моменти у житті, коли щось задумане не виходить і ми починаємо звинувачувати у цьому власне тіло.

Для прикладу, у мене надто довгий ніс, у іншому разі я була б щасливішою; через свій великий живіт я не змогла одягнути ту червону сукню, а можливо у ній я б зустріла свою долю; у мене надто товсті стегна, тому чоловіки не звертають на мене уваги; через великі розтяжки на тілі я комплексую і не можу розслабитись під час сексу тощо.

Сповнені подібними думками, ми налаштовуємось на негатив, ми звинувачуємо ту чи іншу частину свого тіла і власних поразках, хоча насправді варто було б полюбити себе, полюбити власне тіло і почати турбуватись про нього. Ми повинні забути про виправдання у стилі «якби не» і віднайти у собі переваги.

Доволі часто ми намагаємось уникати неприємних відчуттів за допомогою маскування. Скажімо, ховаємо живіт чи стегна під мішкуватим просторим одягом, боремося з безсонням, приймаючи ліки. Ми виправляємо «вади» так званим швидким методом, але не прислухаємось до власного тіла і не намагаємось покращити його внутрішній стан та вигляд.

Погіршення самопочуття – це вже сигнал, що варто задуматись, а чого прагне ваше тіло, що необхідно зробити, аби сили та енергія відновились, щоб настрій покращився. Від маскування реальних змін не варто очікувати.

Отож, прислухайтесь до свого тіла, його бажань, прагнень. Поспостерігайте за ним і його змінами у тій чи іншій ситуації, спробуйте зрозуміти, коли йому добре. Відповідальні за себе лише ми. Щоб зробити власне тіло чудовим партнером, потрібно відновити тісний зв’язок із ним, довіритись його відчуттям, полюбити його, потурбуватись про нього.

Для прикладу, якщо вам докучає відчуття здуття та важкості, не варто звинувачувати ваш шлунок у цьому, а просто потурбуйтесь про нього, випийте теплий трав’яний чай з додаванням фенхелю та імбиру, подумайте що ви можете змінити в своєму режимі і харчуванні. Шлунок віддячить вам.

Тривожність та безсоння можна подолати відпочинком: зробіть масаж, прийміть гарячу ванну, послухайте заспокійливу музику. Турбуйтесь як про весь організм в цілому, так і про кожну частинку тіла зокрема. Помилкою є воювати з власним тілом, справжній результат можна досягнути, обравши любов та турботу, налаштувавшись на позитивне мислення.

Обмежте вживання алкоголю, щоб допомогти печінці, їжте менше калорійних страв, щоб знизити навантаження на шлунок.. Через посилання неприємних симптомів тіло намагається достукатись до нас і просить про допомогу, воно аж ніяк не хоче нам нашкодити. Поговоріть із власним тілом. Якщо ви відчуваєте здуття, проаналізуйте, що ви з’їли. Подякуйте тілу за те, що воно вчить вас турбуватись про себе. Пообіцяйте вашому тілу, що будете підтримувати його і уникатимете шкідливих та занадто калорійних страв.

Щоб налагодити хороші відносини із тілом, потрібно щодня працювати над цим. Ми повинні пам’ятати про довіру, співчуття, терплячість, увагу, любов. Прислухайтесь до свого тіла, спробуйте зрозуміти ті сигнали, які воно вам посилає. У той момент, коли виникає біль чи здуття, перш, ніж випити ліки, на хвилинку подумайте про цей біль, спробуйте зрозуміти, чому цей дискомфорт, спитайте у власного тіла, яке повідомлення воно намагається вам передати чи чого навчити.

Якщо ви навчитесь слухати ваше тіло, ви помітите, що дискомфорту та неприємних відчуття стає все менше та менше. Тіло уже не буде використовувати крайні міри для того, щоб ви почули його. Полюбіть своє тіло, подружіться з ним, потурбуйтесь про ньогоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *