Як встигати більше

11th Березень , 2018

Хочу встигати більше, хочу справлятись краще, але як це зробити?

Вихід є: зберіться з думками, зробіть свій вибір і просто приступайте до справи.

Неможливо робити все, робити одночасно і робити однаково якісно. Все одно якась частина буде страждати, а ви картатимете себе за те, що щось не встигли. Час, його не може вистачити на все, адже він занадто швидкоплинний. Нерідко виникає у голові думка «От якби доба мала 6 36 годин, а не 24». Саме тому, щоб встигати, потрібно навчитись розпоряджатись (керувати) власним часом і не боятись робити вибір (визначати пріоритетніші справи за менш важливі).

Як це роблю я? Поділюсь із вами своїми ідеями та напрацюваннями. Отож, сьогодні частина перша.

 Тайм-менеджмент.
Сучасний широкорозповсюджений термін. Це організація власного часу, управління часом. Тайм-менеджмент буде ефективним, якщо він для вас. Для прикладу, сьогодні є багато напрацьованих методик, як своїм часом можуть керувати менеджери, творчі особистості, домогосподині, працюючі мами, студенти тощо. Я веду до того, що ви повинні підібрати саме ту систему, яка підійде і влаштує саме вас. Ви регулюєте свій робочий та особистий час, ви визначаєтена що витрачати свій час.

 Делегування або спрощення труднощів.
Спростіть певні труднощі, делегуйте свої обов’язки комусь іншому (є ж ті, хто може вам допомогти зробити те чи інше). Спростіть складне завдання, розділіть його на етапи тощо.

 Нотування.
Не бійтесь використовувати папір та ручку, щоб занотовувати, складати плани та переліки, креслити схеми та графіки. Це все допоможе визначити плюси та мінуси. Це допоможе визначити пріоритетність та послідовність.

 Об’єктивна оцінка власних можливостей.
Об’єктивно оцінюйте свої вміння та можливості, усвідомте, де ви обмежені і що потрібно підівчити, а в чому ви справжній профі.

 Створення умов для себе.
Не підлаштовуйтесь під чиїсь умови, складайте та плануйте так, як вам потрібно, як вам зручно, як вам вигідно. Для прикладу, ви хочете працювати ближче від дому, вперед –дійте, шукайте.

 Короткострокові та довгострокові цілі.
Записуйте власні цілі, визначайте коротко- та довгострокові. Занотуйте їх і розмістіть на видному місці, щоб перечитувати. По-перше, ви їх пам’ятатимете, а по-друге, ви при потребі чи бажанні зможете їх видозмінювати (щось додавати чи забирати).

 Звернення до важливого завдання не менше одного разу на день.
Хочете відчувати, що рухаєтесь вперед, а не стоїте на місці, робіть по одній важливій справі щодня (якщо це одна дуже велика справа, щодня займайтесь нею деякий час, щоб просуватись далі у вирішенні і прямувати до завершення). Уже сам процес приноситиме вам відчуття задоволення собою та впевненості у власних силах.

Тепер поговоримо трішки про пріоритети. Важливо розділити справи за важливістю, щоб виконувати їх послідовно. Та іноді буває так, що ви застрягли на найважливішій справі і ніяк не можете рушити з місця. Відволічіться, переключіться на деякий час на виконання інших легких справ. Після їх завершення ви отримаєте нове натхнення на повернення до першої пріоритетної справи і можливо у голові навіть з’являться нові шляхи її вирішення.

Важливим є обрати і прийняти рішення. Не бійтесь свого вибору, просто робіть. Давайте собі завдання і виконуйте їх. Тренуйтесь і надалі ставатиме все простіше організовувати себе та свій час.

Не відволікайтесь на дрібниці. Вони заважають і забирають багато часу.

Винагороджуйте та заохочуйте себе за виконання (завершення) тієї чи іншої справи. Це потрібно, щоб закріпити результат, щоб подякувати собі та похвалити себе. Наступного разу вийде ще швидше, ще краще. Винагородою може стати перегляд фільму, відвідування виставки, смачний корисний десерт (але не нагороджуйте себе їжею постійно), прогулянка по парку (виїзд на природу) тощо. Пишайтесь собою.

Шукайте натхнення, це додасть нових емоцій, а звідси нові ідеї, нові рішення. 

Додавайте фарб. Вчіться не лише нотувати, а й зображати у кольорі. Замальовуйте ваш графіки та схеми, їх вигляд має вас надихати і спонукати(звичайні однотонні креслення можуть відштовхувати і виглядати нудними).

Замальовування розвиватиме у вас і творчі якості, а запам’ятовування проходитиме швидше і простіше.

Важливо навчитись говорити «Так» та «Ні».
Говоріть «Так» всьому новому, новим можливостям, новим альтернативам, новому досвіду. Новим знанням, новим ідеям. Не бійтесь казати «Ні», якщо вас щось не влаштовує чи суперечить вашій особистості. Будьте самою собою.
Розвиватись та вивчати нове у звичному і старому.
Ви вже щось знаєте та вмієте, але не зупиняйтесь на досягнутому, вдосконалюйте своївміння, розвивайтесь далі, пізнавайте нове.

Мріяти та планувати у великих масштабах.
Не стримуйте себе у своїх мріях. А чому б і ні? Завжди потрібно прагнути чогось більшого? Не варто боятись, що щось не вдасться чи щось не здійсниться у повній мірі, варто іти до мети і працювати над цим. Кожен крок вперед – це вже перемога.

Спілкуватись із тими, хто досягнув успіху.
Спілкування із успішними людьми додасть натхнення, допоможе власному зростанню та розвитку, стимулюватиме не зупинятись на досягнутому. Черпайте нові ідеї, заряджайтесь новою енергією, прагніть.

Піднімати планку.
Виконали щось? Чудово. А спробуйте краще, швидше, ефективніше, якісніше.
Насолоджуватись від самого процесу.

Ви чекаєте на відчуття щастя, коли дістанетесь фінішу? А якщо результат буде згодом і це довготривала мета?

Отримувати насолоду від процесу потрібно вже сьогодні і зараз, святкувати кожну перемогу, відзначати кожен крок уперед.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!