Замочування круп

19th Березень , 2018

Крупи є частиною здорового раціону. Саме ці складні вуглеводи допоможуть довший час відчувати ситість, адже повільніше перетравлюються, додадуть багато енергії, допоможуть внормувати рівень цукру у крові (оскільки складні вуглеводи повільно засвоюються, рівень цукру вище норми не піднімається), містять цілий ряд вітамінів і мікроелементів (для прикладу, вітамін В, цинк, фосфор, кальцій, магній, залізо, рослинний білок) і звичайно клітковину, яка внормує роботу нашого шлунку. Крупи дуже корисні, та їх потрібно правильно готувати. Одне із основних правил – це замочування зернових у воді. Саме цей процес активізує їх, кожна зернинка збагачується вітамінами, ферментами, мінералами. Більше того, під час замочування руйнуються такі шкідливі антинутрієнти, лектини, фітинова кислота і навіть певна частина глютену.

Процес попереднього замочування круп сприяє кращому перетравленню та засвоєнню, а втрата шкідливих та «важких» речовин дозволяє вживати зернові навіть діабетикам і тим, хто страждає на харчову алергію.

У крупи є свій захист, який потрібно подолати ще до споживання. Мова йде про фітинову кислоту в оболонці зерна. Така кислота не лише не перетравлюється у нашому організмі, вона спричиняє погане засвоєння мінералів – цинку, кальцію, магнію і заліза. Також під її дією блокуються травні ферменти, а отже погіршується всмоктування білків та жирів.

На думку науковців із Всесвітньої організації охорони здоров’я саме фітинова кислота спричиняє анемію, алергію і чутливість до сприйняття певних продуктів. Дефіцит мінералів у нашому організмі – це теж справа її «рук». Для прикладу, через погане засвоєння кальцію підвищується ризик виникнення рахіту чи остеопорозу.

Замочування круп у воді допоможе позбутись інгібіторів травних ферментів, адже через них блокується робота ферментів у нашому шлунку і як наслідок порушується сам процес травлення.

Як правильно замочувати крупи?

Кожен вид крупи потрібно потримати у воді перед приготуванням різну кількість часу, оскільки все залежить від структури зерна і антинутрієнтів, які в ньому містяться. Найкраще замочити крупу на ніч і уже вранці приготувати смачну страву.

Ось мінімальна кількість часу, впродовж якого та чи інша крупа має «приймати ванну»:

Овес та вівсяну крупу замочіть на 12 год

Спельту та жито залишіть у воді на 8 год

Коричневому рису доведеться «поплавати» 12 год

Перлову крупу замочіть на 6 год

Гречану крупу і пшоно варто залишити у воді на 5-6 год

Кінву і амарант на 3-4 год.

Якщо ж говорити про сам процес замочування крупи, то тут все надзвичайно просто. Залийте крупу у скляній посудині фільтрованою водою, накрийте кришкою і залишіть у теплому місці. У воді попередньо краще розчинити чайну ложку натурального окисника (для прикладу, лимонний сік або яблучний нефільтрований оцет). Після замочування крупу добре промийте.

Варто пам’ятати, що для приготування крупи, яка була відмочена у воді, потрібно набагато менше часу.

Додам ще один важливий момент: щоб позбутись фітинової кислоти та інгібіторів травних ферментів, відмочуйте у воді також горіхи, насіння і звичайно ж бобові.

Процес замочування – це чудова профілактика виникнення цілого ряду захворювань, а також сприяння нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Не полінуйтесь і потурбуйтесь про себе і своїх близьких. Намагайтесь дотримуватись певних правил приготування тих чи інших продуктів і смакуйте на здоров’я!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!