Зубна паста, як правильно обрати?

6th Січень , 2017

Наше здоров’я і самопочуття залежить від стану нашої ротової порожнини, від здоров’я наших зубів. Так, змалку нас вчать, що зуби потрібно чистити двічі вдень (вранці та ввечері), а сьогодні ми ще постійно чуємо рекламні заклики про те, що варто використовувати жувальну гумку для очищення зубів після кожного приймання їжі. Про те, яку шкоду несе жувальна гумка, я писала в статті.

Все це вірно, та корисно лише в тому випадку, якщо зубна паста (та й жувальна гумка) підібрані правильно, не містять цукру, барвників, підсилювачів смаку , фтору і інши шкідливих речовин.

Ви заперечите, що саме в рекламних роликах акцентують увагу на наявності фтору в зубній пасті та його користі для здоров’я зубів. Але як завжди і буває, реклама говорить протилежне, а повинна говорити, що фтор шкідливий.

Обґрунтую дещо детальніше.

Раніше фтор (Fluoride) використовували для знешкодження комах (його додавали в засоби проти комах  і навіть до отрути від щурів). Фтор отримують також як залишковий продукт при виробництві заліза та міді. А тепер для нього знайшли «новітнє» застосування – чистити зуби.

Нам стверджують, що були проведені дослідження, які довели, що фтор допомагає у боротьбі з карієсом, але нам не кажуть, що дослідження проводили скоріш за все ті ж компанії, які мали у залишку фтор і намагались знайти йому нове застосування.

Та, як результат, уже десятки років на ринку представлені зубні пасти різних виробників, які містять фтор, а ми все одно досі боремось з карієсом.

Чи потрібен нам фтор?

Людський організм не потребує стільки фтору, скільки нам намагаються запропонувати (ви чули колись про дефіцит фтору в організмі?) Більше того, якщо його забагато, він шкодить нашій посмішці – зуби покриваються коричневими або білими плямами (зубний флюороз). І це не варто вважати звичайним косметичним недоліком, це є доказом того, що у нас накопичується фтор і уже відкладається. Ось де варто хвилюватись – його токсичність схожа до миш’яку.

А тепер спробуємо більше дізнатись про карієс.

Карієс виникає через роз’їдання кислотою, яка міститься  ротовій порожнині, зубної емалі. А можливо треба почати боротьбу із бактеріями, які живуть у нашій ротовій порожнині? Ми ж починаємо активно чистити зуби пастою з фтором.

У США про токсичність фтору знають, а тому застерігають покупців попереджувальним надписом на етикетках «У разі ковтання зубної пасти зверніться за медичною допомогою для запобігання отруєнню».

Декілька підтверджень: фтор, потрапляючи до нашого організму разом із зубною пастою, стає підсилювачем всмоктування алюмінію (до речі, саме цей метал знаходять у мозкових клітинах тих, хто страждає від такої розповсюдженої сьогодні хвороби Альцгеймера). Фтор спричиняє порушення роботи щитовидки, адже він виключає йод, отож ми стикаємось з його дефіцитом.

Про токсичність і шкідливість фтору свідчать дослідження науковців Гарвардського Університету: вони виявили, що діти, в організмі яких багато фтору, демонструють менший рівень IQ.

Фтор послаблює наш імунітет, призводить до ламкості кісток, може стати причиною остеопорозу чи артриту. Цей елемент, у користі якого нас переконують, підвищує ризик виникнення безпліддя.

Хочу наголосити, що все, що ви кладете до рота, повинно бути натуральним і приносити користь. Прочитайте етикетку на розрекламованій зубній пасті. Таке враження, що при її виготовлені використали ледь не пів хімічної лабораторії, крім того, більшість слів нам і взагалі незнайомі. Тоді чому ми наражаємо себе на небезпеку?

Для прикладу, інгредієнти зубної пасти Colgate із фтором: фтор (токсин), сахарин (іноді вказують Е-954 – це штучний цукрозамінник), сорбітол (потрапляючи в ротову порожнину ферментується бактеріями в ту ж саму кислоту, яка пошкоджує зубну емаль), лаурилсульфат натрію (допомагає утворити піну, але цей нейротоксин хімічно створений, його додають також до пральних порошків, миючих засобів; в нашому організмі його дія схожа до дії естрогену (жіночого гормону), здатного провокувати генетичні зміни у клітинах), поліетилен гліколь (подразнює шкіру і може підвищувати ризик виникнення ракових пухлин), і наостанок тетрапірофосфат натрію (його застосовують при виготовленні миючих засобів, порошків і навіть в процесі буріння нафтових свердловин). На забувайте також про підсилювачі смаку і штучні барвники.

Ви запитаєте, чи є альтернатива використанню зубної пасти з фтором, щоб насправді допомогти зубам? Звісно є.

  • Уважно вивчайте етикетки, щоб переконатись у натуральності складників, які входять до вмісту зубної пасти (рослинні екстракти, несинтезовані штучно компоненти).
  • Нехай серед ваших засобів по догляду за зубами буде обов’язково зубна нитка (лише вона здатна добре вичистити проміжки між зубами, а отже ви позбудетесь залишків їжі і відповідно будете запобігати появі нових шкідливих бактерій).
  • Після прийому їжі ротову порожнину слід прополоскати (знову ж таки ви вимиєте залишки їжі і зменшите ризик утворення кислоти, яка пошкоджує зубну емаль).
  • Їжте їжу без цукру.
  • Раціон повинен бути повноцінним та здоровим, щоб до організму потрапляли необхідні вітаміни та мікроелементи.

Ми живемо у час новітніх технологій, винайдення все нових і нових продуктів, та варто не забувати, що ми є частиною природи, а отже повинні бути за натуральність. Саме натуральні продукти, інгредієнти, засоби допоможуть нам бути здоровими (штучно створені так звані корисні елементи насправді мають ще цілий ряд побічних ефектів, які можуть проявлятись як одразу, так і згодом).

Їжте здорову їжу, більше рухайтесь, уважно обирайте те, що купуєте і використовуєте як для приготування страв, так і по догляду за тілом.

Будьте здоровими!

 

Я використовую цю зубну пасту.2 відповіді до “Зубна паста, як правильно обрати?”

  1. Іванна сказав:

    Юлічка,дякую за важливу інформацію,Твоя робота надзвичайно цінна. Ще хотілось би,щоб ти наводила кілька конкретних продуктів(в даному випадку зубна паста) як приклад,досліджених тобою і які би ти особисто рекомендувала для користування. Дякую ще раз за цю роботу яку ти проробляєш,для мене це дуже цінно і важливо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *